Megszavazták Budapest első iskolautcáját
Az ELTE Trefort Ágoston Gyakorló Gimnázium előtti szakaszról tiltják ki az autókat.
Az ELTE Trefort Ágoston Gyakorló Gimnázium előtti szakaszról tiltják ki az autókat.
Európában elsőként Pesten, 1872-ben jött létre gyakorlógimnázium, ahol az egyetem utolsó éveiben járó tanárjelöltek gyakorlati tapasztalatot szerezhettek a tanításban. Az ELTE Trefort Ágoston Gyakorló Gimnázium elődje sok mindenben megelőzte a korát, újszerű pedagógiai módszereiket azonban a kezdetben sokan kétkedve fogadták. Mohay Péter, az iskola matematikatanára szerkesztésében a közelmúltban jelent meg A Trefort szellemisége c. könyv, melyből az is kiderül, miért nem hatékony a frontális oktatás és miért volt szokatlan a kézfogás tanár és diák között a 19. században.
Életének 97. évében elhunyt Révész Gáborné, az ELTE Trefort Ágoston Gyakorló Gimnázium egykori tanára, holokauszttúlélő. A hírt az iskola jelentette be.
Így tiltakoznak a tanárok kirúgása ellen.
Mit mondtak a diákjaiknak a sztrájkoló tanárok, miért tüntetnek? Hogyan lehetne javítani az oktatás helyzetén és a tanári megbecsülésen? Mit válaszolnak azoknak, akik szerint pártpolitikai akció folyik? – ezekről kérdeztük szerdán a polgári engedetlenségben részt vevő tanárokat. Videóriportunkból kiderült: a diákok és a pedagógusok elképzelései egy élhető oktatási jövőképről sok helyen metszik egymást.
Az Egyetem téren gyűlt össze közel kétszáz pedagógus, hogy a kormány sztrájkrendelete ellen tiltakozzon, valamint az országos polgári engedetlenségi hullám részeként a tanári pálya megbecsüléséért demonstráljon. Az eseményhez támogató tanárok és diákok is csatlakoztak.
Csapodi Zoltán szerint ha nem veszik észre, hogy több pénzt kellene a pedagógusi fizetésekbe fektetni, akkor akár el is veszthetik a választást.
Enyedi Zsolt pontról pontra cáfolta a köztársasági elnök CEU-val kapcsolatos csúsztatásait, amelyeket Áder a trefortos diákok kérdéseire válaszolva hozott fel.
Ezt a tiltakozást már nem a trefortos diákok szervezték. Ősi eszközzel hívták fel Áder figyelmét a szemközti házból.
A köztársasági elnök kedden az ELTE Trefort Ágoston Gyakorló Gimnáziumban tartott előadást. A gimnáziumból számos tanár és diák tiltakozott a CEU-törvény ellen, így nem csak az eredeti témáról, a fenntartható fejlődésről volt szó. Áder a politikai kérdések jó részét hárította.
Valaki azt írta a járdára és az utcára, hogy "bajszos szar".
Nem változott a köztársasági elnök keddi programja, délelőtt megtartja a klímaórát abban az elit gimnáziumban, ahol aláírást gyűjtenek a látogatása ellen.
Kedden Áder János az ELTE Trefort Ágoston Gyakorló Gimnáziumban tart rendhagyó órát diákoknak – tudta meg az Index. Az iskola honlapján 40 tanár tiltakozó nyilatkozatot tett közzé a CEU-törvény ellen.
Hatalmas felháborodást és megdöbbenést okozott nemrég, hogy egy budapesti elit gimnáziumban a nyolcvanas években a magyartanár több diákját is szexuálisan molesztálta. Amerikában legtöbbször maguk az iskolák segítettek eltussolni a hasonló ügyeket, az utóbbi években azonban egyre többen állnak ki elmondani a történetüket.
Az ELTE Trefort Ágoston Gyakorlóiskolája megszólalt egykori tanára, Sipos Pál ügyében, akiről kiderült: szexuálisan zaklatott több rábízott tanulót hosszú éveken keresztül. Az iskola igazgatója kezdeményezi, hogy a pedagógusképzésben is hangsúlyosan jelenjen meg ez a téma, elítélik a zaklatást és együttéreznek a családdal.
Megugrott az angol és az osztrák egyetemeken tanuló magyarok száma az utóbbi években, a fővárosi és a nyugat-magyarországi gimnáziumok pedig arról számoltak be, hogy az elvándorlási trend idén is erősödni fog. Szülője és diákja válogatja, hogy ki miért megy el Magyarországról: van, aki elégedetlen a hazai egyetemek színvonalával, van, aki a közállapotokra panaszkodik, van, aki azért megy külföldre, mert a felsőoktatás átszabása miatt kiszorul a magyar intézményekből. Az agyelszívás és az elvándorlás tinédzserkorban kezdődik.